راه کارهای نوآورانه

مرکز نوآفرینی فردا (Finnova) بر ۳ حوزه شتابدهنده، فضای کاری مشتـرک و سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر (VC)، با شعـار Empowering the stars یا توانمندسـازی ستاره‌ها از زمستان 93 آغاز به کار کرده ‌است. البته از بهمن 94 این مرکز به برج فناوری دانشـگاه صنعتی امیرکبیر منتقل شده و با همکاری این دانشگاه در حال فعالیـت است. فعلا فضای کاری مشترک فعال است و بیش از 20 استارت‌آپ در دوره‌های شش ماهه در آنجا مستقر هستند که مجموعه‌ای از فعالیتهای حمایتی نظیر آموزش و مشاوره به آنها ارائه می‌شود. هدف فعالیت این مرکز حمایت از استارت‌آپ‌های مالی یا استارت‌آپ هایی است که نیاز به خدمات مالی دارند.

فینووا محملی برای شناسایی استارت‌آپ‌های مالی و سرمایه‌گذاری در آنها است. از این طریق شرکت ضمن سرمایه‌گذاری در زمان مناسب (Seed) از طریق استفاده از محصولات و خدمات این شرکت‌های نوپا می‌تواند سبد محصولات و خدمات خود را توسعه دهد. به عبارت دیگر این استارت‌آپ‌ها تکمیل کننده زنجیره ارزش ارتباط فردا خواهندبود.

فینووا محملی برای جذب تراکنش در آینده است. اگر خدمات پرداخت ارتباط فردا (در قالب Open API و ...) از همین مرحله نوپایی در دل سامانه‌های استارت‌آپ‌ها بنشیند در صورتی که آنها موفق شوند و رشد کنند به مشتریان وفادار ارتباط فردا تبدیل شده و تراکنش‌های زیادی برای خدمات پرداخت ارتباط فردا ایجاد خواهندکرد. 

فینووا محملی برای شناسایی نیروهای نخبه است. اغلب بنیانگذاران و همکاران استارت‌آپ‌ها جوان‌های نخبه و با انگیزه‌ای هستند که به صورت بالقوه می‌توانند کارشناسان و مدیران خوب آینده باشند. در انتهای استارت‌آپ‌های ناموفق معمولا یک یا چند جوان نخبه که در اولین تجربه موفق نشده‌اند باقی می‌ماند که معمولا گزینه‌های خوبی برای جذب و توسعه سرمایه انسانی ارتباط فردا هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس finnova.ir مراجعه نمایید.