اخبار و رویدادها

15 آبان 1396

حمایت ارتباط فردا از اولین دوره مسابقات ملی داده کاوی

در مراسم اختتامیه سه تیم برتر انتخاب شدند

اولین دوره از مسابقات ملی داده​ کاوی ایران که با حمایت شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا برگزار شده بود، در روز چهارشنبه 10 آبان ماه با برگزاری مراسم پایانی در دانشکده مهندس کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیر کبیر(پلی-تکنیک تهران) به کار خود پایان داد. 
این مسابقات با محوریت کاوش داده‌های حجیم بانکی و تراکنش​ های آن‌ها برگزار شد و طی آن شرکت‌کنندگان با چالش‌‌های واقعی روبرو شده و با استفاده از دانش فنی خود، به حل مسئله و مقابله با این چالش‌ها پرداختند و سطح دانش علمی و توانایی فنی خود را بالا ‌بردند. طی این مسابقه، مسائلی از چالش‌هایی که بانک‌ها با آن‌ها روبرو هستند مطرح شد و شرکت‌کنندگان با ارائه راهکاری مناسب قسمتی از مشکلات واقعی بانکی را مرتفع کردند. 
27 تیم شرکت کننده در این مسابقات از تاریخ 16 مهرماه تا 3 آبان​ ماه به رقابت پرداختند. از تیم​ های شرکت​ کننده 5 تیم  به مرحله نهایی راه یافتند که در مراسم اختتامیه و پس از ارائه راهکارهای هر تیم در حضور هیئت داوران مسابقات، تیم های دانشگاه امیرکبیر، دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه صنعتی شریف به عنوان​ های تیم​ های اول تا سوم انتخاب شدند.
شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا به منظور انجام اقدامات حوزه مسئولیت اجتماعی خود و همچنین ایجاد ارتباط مؤثرتر صنعت و دانشگاه از این رویداد علمی حمایت کرد.